Pokud registrujete narození v jiné zemi, nebo pokud jej potřebujete použít k prokázání své vlastní identity, může být nutné apostilovat rodný list Spojeného království. Možná to budete potřebovat, pokud vám zůstanou akcie a budete je muset převést – samozřejmě můžete vždy promluvit s odborníky, jako je Medallion Guarantee, pokud budete potřebovat další radu.

Je důležité si uvědomit, že vždy existují dvě verze rodného listu. Krátká verze je ta, která se vydává, jakmile se dítě narodí. To obsahuje velmi omezené informace; pouze jméno, datum narození a město narození. Delší rodný list, který musí být zaslán a zaplacen, jakmile obdrží ten kratší, bude mít  mnohem více informací, včetně podrobností rodičů. Ačkoli většina institucí a orgánů, které potřebují vidět rodný list, nestanoví, který z nich je nejlepší, je lepší nechat apostilovat delší verzi (za předpokladu, že ji máte). To je ten, který obsahuje nejvíce informací, a proto je nejužitečnější.

Když žádáte o apostilování rodného listu, musíte mít jeho původní verzi. Není možné apostilovat fotokopii rodného listu. Pokud to potřebujete a nemůžete jej najít, můžete požádat o vytvoření kopie – jedná se o úřední kopii, nikoli o jednoduchou fotokopii, a proto je možné ji apostilovat. Má stejnou hodnotu, jako originál. Získat kopii, jako je tato, samozřejmě stojí peníze a není to vždy rychlý proces, takže se ujistěte, že o apostilování žádáte včas.

Pokud se vdáte v zahraničí nebo žádáte o dvojí státní občanství, možná budete potřebovat apostilovaný rodný list. Možná jej budete potřebovat, pokud se stěhujete do jiné země (z pracovních nebo jiných důvodů), nebo pokud podnikáte jednoduše v zemi, která to vyžaduje. Rodný list je doklad, který má každý (například na rozdíl od pasu nebo řidičského průkazu), a proto je běžné, že je vyžadován.