• Existuje mnoho důvodů, proč je zapotřebí svůj diplom nebo studijní průkaz nechat apostilovat:
  • Možná budete chtít pokračovat ve studiu ve Francii
  • Možná budete vyučovat angličtinu v Japonsku
  • Možná se vaše rodina stěhuje do Belize a vaše děti se musí prokázat diplomem ze střední školy

Bez ohledu na důvod je třeba mít diplom nebo studijní průkaz s sebou při cestování do jiné země.

Váš diplom nebo studijní průkaz musí být notářsky ověřen předtím, než může být apostilován. Není to ale nic složitého.

Pokud již máte originální diplom, budete muset vytvořit jeho barevnou kopii. Přineste kopii i originál k notáři. Ujistěte se, že notář ve vaší papírové dokumentaci zahrne: jméno, podpis, datum, notářské znění a notářské razítko.

Pokud původní diplom nemáte, budete muset kontaktovat školu nebo univerzitu a vyžádat si nový studijní průkaz nebo jeho barevnou kopii. Zeptejte se, zda to může být v té době také notářsky ověřené, často školy mají své notáře.

Apostilování diplomu a studijního průkazu

Apostila je osvědčení, které ověřuje podpisy a pečeti dokumentů, a je uznáváno zeměmi, které jsou členy Haagské úmluvy z roku 1961. To znamená, že jakmile je dokument apostilován, vaše cílová země akceptuje váš diplom nebo studijní průkaz jako přesnou kopii originálu.

Získání apostily může být zdlouhavý proces, jakmile jste absolvovali kroky k získání diplomu nebo studijního průkazu, musíte to vše zaslat vydávajícímu státnímu tajemníkovi.

Pokud však vaše cílová země není členem Haagské úmluvy z roku 1961, nepřijmou vaše apostilované dokumenty; místo toho musíte zahájit proces legalizace dokumentů prostřednictvím velvyslanectví nebo konzulátu.

Nebo můžete nechat Apostila s.r.o. rychle zpracovat apostilu nebo legalizační proces za vás.

One Source Process

Víme, které země vyžadují apostilované dokumenty a které přijímají pouze legalizované dokumenty. Spolupracovali jsme s téměř každou zemí a můžeme tento proces rychle dokončit.

Je to jednoduché!

A je to; upozorníme správného státního tajemníka nebo velvyslanectví, aby doklady byly ověřeny a vráceny k vám.

Pravděpodobně jste příliš zaneprázdněni balením (nezapomeňte na plavky), abyste se obávali byrokracie při získávání apostily nebo legalizování dokumentů. Proto existuje Apostila s.r.o.